вторник, 8 декабря 2020 г.

Вступ

 

Вступ.

 

         І. Годівля с/г тварин – наука, що вивчає закономірності між живленням та фізіологічним станом і розвитком продуктивності. Вона вивчає склад і якість кормів, умови використання кормів, вплив живлення на організм. Метою науки є детальне вивчення залежності живлення від годівлі. Основні етапи розвитку науки : 1) Ф. Мажанді (1861 р)  Проводились експерименти, що довели відсутність життя без білка в живленні.

2) Ю. Либіх Почав вивчати значення жирів та вуглеводів в живленні.

3) А. Рубець, І. Форстер, С.А.Лебедєв (1872-1887) Вивчали значення мінеральних речовин в живленні.

4) Н.І.Лунін (1881) Довів існування біологічно активних речовин, що потім називались вітамінами.

5) Ж.Буссенго Було сформовано уявлення про роль комплексної взаємодії речовин між собою та фізіологічною дією на тварин.

6) М.Рубнер, В.М.Пашутін, О.Кельнер, Г.П.Армсбі, М.І.Дяков (1860)  Проводили досліди на залежність продуктивності тварин від живлення.

7) Геннеберг, Штоман вивчали перетравність поживних речовин раціонів та кормів. Найбільший вклад зробив І.П.Павлов.

8) Марков (1911-1913) Доказав перетравлення клітковини корму у жуйних за допомогою мікрофлори рубця.

9) Н.П.Червінський довів перетворення вуглеводів на жир.

10) Є.А.Богданов (1909) Довів, що кормовий білок може перероблятися на жир тіла тварини.

Середина ХХ століття - було сформоване уявлення про збалансоване живлення і годівлю.

ІІ. Дисципліна «Годівля с/г тварин» тісно пов’язана з іншими дисциплінами. Без знань анатомії та фізіології неможливо опанувати травлення поживних речовин, значення вітамінів та мінеральних речовин. Не можливо правильно визначити норми годівлі без анатомічних знань апарату травлення. Важко засвоїти матеріал без знань з хімії і біології. В майбутньому, вивчаючи дисципліни спеціального циклу, необхідно добре знати годівлю різних видів тварин. Бо кількість і якість продукції прямо залежить від повноцінної та якісної годівлі тварин.

ІІІ.  З давних давен людина одомашнювала тварин з метою отримання від них таких продуктів як молоко, м’ясо, яйця. Ці продукти синтезуються з поживних речовин корму, що споживають тварини. Годівля тварин повинна бути збалансована, інакше термін використання тварин сильно зменшується. При неповноцінній годівлі тварин  у них послаблюється імунітет, виникають різні захворювання, що в свою чергу викликає погіршення якості продукції, що може вплинути на здоров’я людини. Тварина і людина має багато спільних захворювань : грип, простудні захворювання, лейкоз, туберкульоз і т.д. Тому існує загроза зараження людини. При неякісній годівлі тварин існує високий ризик зараження людини цими захворюваннями. За неповноцінною, незбалансованою та недостатньою годівлею тварини в першу чергу знижують продуктивність, потім погіршується здоров’я, тварини не запліднюються або не можуть виносити плід та народити потомство.

Комментариев нет:

Отправить комментарий